General Information

Institutional Information: Faculty Of Arts And Humanities, Art History, Byzantine Art
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Archaelogy and History of Art, Archaeology, History of Art, Byzantine Art

Metrics

Publication

11

Biography

Feray KORUCU YAĞIZ, 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde başladığı lisans eğitimini, 2009 yılında tamamladı.

2011 yılı Eylül ayında, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü, Bizans Sanatı Anabilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atandı. Aynı yıl, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde hem yüksek lisans eğitimine başladı hem de kadro nakli bu kuruma aktarıldığı için bu kurumda araştırma görevlisi olarak çalışmaya devam etti.  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanat Tarihi Anabilim Dalı, Batı Sanatı ve Çağdaş Sanatlar Programı, Bizans Sanatı’nda devam ettirdiği yüksek lisans eğitimini, “Anadolu ve Yakın Çevresinde Üretilmiş Orta Bizans Dönemi (XI.-XIII. yüzyıl ) Sırlı Seramiklerinde Görülen Figür ve Desen Anlayışı” başlıklı teziyle 2013 yılı Aralık ayında tamamladı. Akabinde, 2014 yılı Mart ayı itibariyle aynı üniversitede, aynı programda doktora eğitimine başladı. 

2016 yılı Ekim ayında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ndeki geçici görevlendirmesi son bulan Feray Korucu Yağız, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ne döndü. 2019 yılı Haziran ayı itibariyle “Bizans Tasvir Sanatında Kurban Sahneleri” başlıklı doktora tezi çalışmasını tamamlayan Feray Korucu Yağız, akademik çalışmalarına, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin personeli olarak devam etmektedir.