Genel Bilgiler

Biyografi

Dr. Öğr. Üyesi Emine AYYILDIZ

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında aynı bölümde başladığı yüksek lisans eğitimini 2004 yılında tamamladı. Eylül 2001- Mayıs 2002 arasında, Amerika’nın Massachusetts eyaletindeki Perkins Görme Engelliler Okulu (School for the Blind)’nda, çok engelli görmeyen çocuk ve gençlerin eğitimi konusunda katıldığı Eğitim Liderliği Programı’ndan mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde başladığı doktorasını Haziran 2012’de tamamladı. 1998 yılında Psikolojik Danışman olarak atandığı Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu’ndaki görevine, Şubat 2006’dan Ekim 2010’a kadar “Erken Müdahale ve Çok Engelliler Birimleri”nden ve İş Okulu’ndan sorumlu müdür yardımcısı olarak devam etti. Temmuz 2011 ile Nisan 2012 arasında, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulu kurucu müdürü olarak görev yaptı. Ocak 2013-Temmuz 2015 tarihleri arasında İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı görevlerini üstlendi. 2008 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde ders ücretli öğretim üyesi olarak dersler vermektedir. ICEVI (Görme Engelli Kişilerin Eğitimi Uluslararası Konseyi) Türkiye ülke temsilcisi, Ayşe Nurtaç Sözbir Günebakan Çok Engelli Görmeyen Çocuklar ve Ailelerine Destek Derneği Genel Sekreteri ve Türkiye Beyazay Derneği Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’dır. Çeşitli kamu kurum ve kuruluşları, STK’larla ve AB tarafından finanse edilen projelerde görevler üstlenen ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi olan Dr. Ayyıldız, evli ve iki çocuk annesidir.

Çalışma Alanları: Görme engelli çocuklar, çok engelli görmeyen çocuklar ve görme-işitme engelli çocukların erken müdahale çalışmaları ve aile eğitimleri, bu çocuklarla çalışacak öğretmenlerin eğitimi, erken çocukluk dönemi ve okul öncesi eğitim, erken çocukluk özel eğitimi, Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP).

Kurum Bilgileri

Birim
Eğitim Bilimleri Fakültesi
Bölüm
Temel Eğitim
Ana Bilim Dalı
Okul Öncesi Eğitimi

İletişim

E-posta
emine.ayyildiz@medeniyet.edu.tr
Web Sayfası
http://aves.medeniyet.edu.tr/emine.ayyildiz/
İş Telefonu
+90 216 280 3557
Ofis
C 503
Posta Adresi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kartal Cevizli Yerleşkesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Atalar Mah. Şehit Hakan Kurban Cad. 34862 Kartal/İstanbul